Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Evde Sağlık Hastalarına Ziyaret

Güncelleme Tarihi: 06/09/2018


        Erzincan Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Babürşah Taşlı ve Başkan Yardımcısı Ünsal Sarıoğlu Evde Sağlık Hizmetleri ekibi ile hasta ziyaretlerine katıldılar. 

Evde Sağlık Hizmetleri Birimimiz tarafından takip edilen hastaları muayene eden ve şikayetlerini dinleyen Dr. Taşlı Dahiliye uzmanı olarak, ekip doktorlarına dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında tecrübelerini aktardı. 
       Dr. Taşlı yaptığı açıklamada; “ Çeşitli hastalıklar nedeniyle, evde sağlık hizmeti almaya ihtiyacı olan bireylere, evinde ve aile ortamında sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini kapsayacak şekilde verilen, muayene, tedavi ve tıbbi bakım hizmetlerini de içeren evde sağlık hizmetlerine Sağlık Bakanlığının çok önem verdiğini bu amaçla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 günlük acil eylem planında da evde sağlık hizmetleri kapasitesinin % 20 artırılmasının hedeflendiği, bu doğrultuda Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığımıza bağlı ilimizdeki tüm başhekimliklere evde sağlık hizmetleri ekibinin gerekli personelle desteklenmesi ve toplum içerisindeki farkındalığın arttırılması amacıyla sosyal medya hesaplarının etkili ve daha verimli kullanılması ile ilgili çalışmaları hızlandırılması talimatı verildiğini belirtti. 
       Sağlık Bakanlığımızın şefkatli ve tedavi edici elini ihtiyacı olan tüm bireylere ulaştırmak adına gerekli çabayı tüm ekibimiz ile birlikte göstereceğini belirtti.