T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Altın Bebek Dostu İl Erzincan

Güncelleme Tarihi: 10/10/2018


         İlimiz tüm Kamu Hastaneleri, Özel Hastane ve Aile Hekimliği birimlerinde başarılı emzirme uygulamaları nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Altın Bebek Dostu İl’ plaketi ile ödüllendirildi. 

       Plaketi İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erkan HİRİK ile Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birim Sorumlusu Uzm. Dr.Türker BEKAR , UNICEF Türkiye temsilcisi Dr. Mehmet Ali TOPALOĞLU' nun elinden aldı. 
        
Erzincan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erkan HİRİK yaptığı açıklamada; ''Sağlık Bakanlığı ve UNICEF işbirliğinde, temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olarak belirlenen "Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Programı" Erzincan’da başarılı bir şekilde yürütülmeye devam ediyor. Program kapsamında il genelinde tüm Kamu Hastaneleri, özel hastane ve Aile Hekimliği Birimlerinin tamamı Bebek Dostu unvanı aldı. 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan ‘Emzirme Haftası’ kapsamında ise Erzincan’a Altın Bebek Dostu İl Plaketi verildi. Bu konuda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum'' dedi.