T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çikolatalı Çilek Sepeti Etkinliğimiz

Güncelleme Tarihi: 26/04/2018


      Erzincan İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Hastanemiz yönetimi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, hastane bahçesinde ortak bir etkinlik düzenleyerek, okullarında bayram etkinliklerine katılamayan öğrencilere büyük jest yaptılar. Hastaneye gelen minik çocuklar ise bu sürpriz karşısında mutluluklarını gizleyemediler.

      Hastanemiz bahçesinde düzenlenen etkinlikte, hastanede tedavi gören çocuklar ve aileleri ile hastanede bulunan küçük yaştaki çocuklar gönüllerince eğlendi. Hasta çocukların moral bulduğu etkinlikte, palyaçolar ve tiyatro gösterileri büyük beğeni topladı.
        Başhekimimiz Doç. Dr. Ufuk KUYRUKLUYILDIZ, organize ettikleri program ile ilgili yaptığı açıklamada; 'Sevgili çocuklar, hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Sizler bizim için önemlisiniz. Sizler geleceğimizsiniz, sizler geleceğimizin teminatısınız. Bizde bugün sizlere moral olsun diye okuldan hastaneye gelen, hasta olan öğrencilerimiz bir nebze moral bulsun eğlensin diye böyle bir organizasyon planladık. Eğlenin, gülün, oynayın temiz dünyanızı temiz kalbinizi bizlerle paylaşın. İnşallah bizlerde sizin kalpleriniz kadar temiz bir dünya temiz bir hayat size sunabiliriz.'' dedi.
      Hastanelerde tıbbi ve medikal tedavilerin önemi kadar çocukların moral ve motivasyonlarının da çok önemli olduğunu belirten Erzincan Sağlık il Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Erkan Hirik ise açıklamasında; 'Hastaneler yalnızca tıbbi, medikal tedavilerin uygulandığı yerler değildir. Aynı zamanda çocuklarımızın moral ve motivasyonları bizim için çok önemli. Bu bağlamda da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında hastanemiz sosyal hizmet uzmanları tarafından organize edilen bir etkinlikteyiz şuanda. Burada amacımız çocuklarımıza bir nebze olsun hasta çocuklarımızı mutlu edebilmek. Uyguladığımız medikal tedavilerin yanında psikolojik bir destek olarak mutluluğu gözlerinde görebilmek'' diye konuştu.
        Etkinlikte çocukların oldukça eğlendikleri görüldü. Çocukların aileleri ise etkinlikte emeği olan herkese teşekkür ederek, çocuklarının unutulmaz bir gün yaşadıklarını söylediler.

  • 23 Nisan Çikolatalı Çilek Sepeti
  • 23 Nisan Çikolatalı Çilek Sepeti
  • 23 Nisan Çikolatalı Çilek Sepeti
  • 23 Nisan Çikolatalı Çilek Sepeti
  • 23 Nisan Çikolatalı Çilek Sepeti
  • 23 Nisan Çikolatalı Çilek Sepeti